Podstrona Znicze szklane

Znicze szklane -  to najbardziej popularne, najczęściej kupowane lampiony na groby. Mają najróżniejsze kształty, wysokie, smukłe, pękate, okrągłe, małe, duże. Posiadają różne kolory i zdobienia. Są znicze szklane fioletowe, czerwone, żółte oraz bezbarwne.
Często znicze szklane są na plastikowej podstawce i z plastikową czapeczką chroniącą płomień przed działaniem wiatrów czy deszczu.  Plastikowa czapeczka jest lepsza od tej blaszanej, gdyż tak się nie nagrzewa i istnieje mniejsze ryzyko oparzenia.

Rodzaje zniczy szklanych

Ze względu na kształt i wielkość, znicze szklane posiadają odpowiednie wkłady woskowe, parafinowe i olejowe. Wiadomo, te duże wkłady do zniczy będą się zdecydowanie dłużej palić.
Szklane znicze są również zalewane. Co to znaczy ? Zalewany czyli bez wymiennego wkładu, wosk jest lany bezpośrednio do znicza. Takie znicze są zazwyczaj małe i również występują w różnych kolorach. Często kupujemy znicze szklane małe na święto Wszystkich świętych i stawiamy na groby dalszych znajomych, groby opuszczone. To są też tanie znicze , z blaszaną czapeczką.


Znicze szklane na święta


Bardzo często zakupujemy znicze szklane świąteczne na Boże Narodzenie i Wielkanoc.
Znicze bożonarodzeniowe mają kształt zielonej choinki, czerwonego mikołaja a nawet kolorowej bombki.  Bardzo ładnie, w świątecznym nastroju wówczas wygląda grób, a jak jeszcze do tego prószy śnieg to nawet na cmentarzu czuć atmosferę tak bardzo ulubioną, świąteczną.
Kolejnym świętem, które jest powodem do szczególnego przystrojenia groby to Wielkanoc. Znicze szklane wielkanocne mają wygrawerowane lub namalowane palemkę, zajączki, pisanki,  baranka czy kurczaczka. Są też w kształcie jajka wielkanocnego. Mają charakter i wygląd bardzo nawiązujący do Zmartwychwstania i wiosny.


Tanie znicze czy istnieją ?


Dbając o groby bliskich nie chcemy się zrujnować finansowo. Dlatego też producenci i hurtowania zniczy znicze-bis.pl posiada w swej ofercie wymienne wkłady do zniczy szklanych. Wówczas nie wyrzucamy szklanego lampionu a tylko pusty plastik po wkładzie a na jego miejsce wkładamy i zapalamy podobny. Pozwala to też dbać o ilość śmieci na cmentarzu.
To jest jedna forma oszczędności. Kolejna to kupowanie zniczy szklanych tanich, małych, bez zbędnych zdobień, pospolitych. Może nie są one szczególne i wyróżniające się ale zdecydowanie mają niższą cenę od tych okazałych.


Jak należy dbać o groby zmarłych


Jak odchodzi nam ktoś bliski czujemy smutek i żal. Mamy ochotę spędzać przy grobie cały czas. Wówczas też bardzo dbamy o to, aby zawsze paliło się światełko. Najczęściej sięgamy po znicze szklane duże, ze szkła mrożonego. W tych zniczach najdłużej pali się ogień, który jest symbolem modlitwy, pamięci i szacunku. Zawsze też stawiamy kwiaty.
Niestety są też groby, o których nikt nie pamięta, bliscy są daleko lub już wszyscy odeszli. To groby zapomniane. Przy okazji Świąt wszystkich Świętych zapalamy mały znicz szklany aby i światełko z takiego grobu szło do nieba.

Na wszystki okazje i święta, jak również bez okazji, znicze zakupić można po cenach hurtowych i detalicznych w hurtowni zniczy znicze-bis.pl. Zapraszamy !

Poznań +48 512 285 054 ul.Droga Dębińska 12 Zobacz więcej Gdańsk +48 606 404 596 ul. Rzęsna 3

+48 516 787 978 ul.WODNIKA 50 BOX 80 Zobacz więcej
ŻYRARDÓW +48 501-416-335 ul.Chroboty 13A Zobacz więcej
ZNICZE-BIS.PL © 2019 | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Znicze BIS AVANO E-mail: biuro.bis@wp.pl