Podstrona Znicze gipsowe

Znicze Gipsowe - jak sama nazwa mówi są wykonane z gipsu. Są to tradycyjne znicze zalewane woskiem w którym zatopiony jest knot lub kilka knotów. Można powiedzieć, że są to historyczne znicze bez dekla tak zwane kopciuchy. To jedne z ładniejszych dostępnych na rynku zniczy. Często mają postać aniołka trzymającego wkład. Wkład do znicza gipsowego często jest bez przykrycia, przez co światełko ognia jest widoczne. Niestety wówczas jest ryzyko, że płomień zgaśnie przez wiejący wiatr czy opady atmosferyczne. Niemniej jednak, odkryty znicz gipsowy z aniołkiem ma szczególny charakter nadający nostalgiczny, sentymentalny wygląd grobu.


W jakich kolorach są znicze gipsowe

Kolorystyka zniczy gipsowych nie jest bogata ale za to dostojna. Najczęściej figurki aniołków czy świętych są w kolorze staro złotym lub białym. Częste są złocenia białych zniczy, aby były bardziej świąteczne. Rzadziej występują w kolorze grafitowym czy srebrnym. Główną urodą zniczy gipsowych jest figurka oraz tradycyjny wygląd otwartego znicza.


Dlaczego znicze gipsowe są takie wyjątkowe

Na cmentarzach królują znicze szklane, zakryte. Są one bardzo praktyczne bo nie gasną, wkład do zniczy można wymieniać. Jednak nie robię specjalnego wrażenia. Znicze gipsowe natomiast więcej mówią same w sobie. Figura aniołka jest w różnych pozycjach, są znicze gipsowe z aniołkiem dziecka i dorosłego - anioła stróża, są z głową papieża i Chrystusa. To właśnie figurka  doczepiona do wkładu oddaje nasze uczucie, które chcemy wyrazić stawiając znicz. Ponad to nasza hurtownia zniczy  w swej ofercie ma znicze zalewane tylko woskiem, z knotami, bez przykrycia. Mimo, że są one bez specjalnych zdobień to są bardzo wyniosłe, całym pięknem jest otwarty płonący ogień, niejednokrotnie z trzech knotów.

 

Czy można wymieniać wkład do zniczy gipsowych?

Niektóre znicze gipsowe, w szczególności te, które mają figurkę mają również wymienny wkład do zniczy. Jest to wielka zaleta, ponieważ nie musimy wymieniać całego znicza, który często wygląda jak nie używany, jest nadal ładny i zdobi pomnik. Wkłady do zniczy gipsowych mogą być olejowe - dłużej się palą, parafinowe i woskowe. Jak już wspominaliśmy wcześniej są znicze gipsowe otwarte - do tych niestety nie ma wymiennego wkładu.


Podsumowując o zniczach gipsowych

Na cmentarzu raczej panuje atmosfera nostalgiczna, pełna zadumy niejednokrotnie smutku. Bywa, że znicz zapalamy tylko symbolicznie ale często z potrzeby serca. Przez zapaloną lampkę chcemy wyrazić swoje uczucia i więź jaka łączyła nas ze zmarłym. Znicze gipsowe przez swój kształt i kolor są wyjątkowymi zniczami, które spokojnie możemy postawić na grobie kogoś bardzo bliskiego, na grobie dziecka czy osoby młodej.

Dużą ofertę zniczy gipsowych posiada hurtownia znicze-bis.pl W sprzedaży hurtowej i detalicznej, na święta i na dzień powszedni, każdy znajdzie znicz, który najbardziej odzwierciedli chwilę, okazję z jakiej stawiamy lampkę na grobie. W ten sposób wyrażamy szacunek i dbamy o pamięć osoby zmarłej. Znicze gipsowe stawia się także tuz po pogrzebie.

Poznań +48 512 285 054 ul.Droga Dębińska 12 Zobacz więcej Gdańsk +48 606 404 596 ul. Rzęsna 3

+48 516 787 978 ul.WODNIKA 50 BOX 80 Zobacz więcej
ŻYRARDÓW +48 501-416-335 ul.Chroboty 13A Zobacz więcej
ZNICZE-BIS.PL © 2019 | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Znicze BIS AVANO E-mail: biuro.bis@wp.pl