Znicze ceramiczne

Znicze Ceramiczne tak zwane gliniaki są wytwarzane z gliny wypalanej w piecu. Mogą mieć różne kształty, przeważnie są odkryte.

Jednak obecnie najbardziej popularną formą znicza ceramicznego jest kapliczka w której znajduje się wkład parafinowy, olejowy, woskowy lub elektryczny. Znicze te przykryte są ceramiczną pokrywką dzięki czemu wkład, który znajduje się w środku nie zgaśnie. Są odporne na warunki atmosferyczne takie jak wiatr, śnieg czy deszcz. Ich front zdobi płaskorzeźba z motywami religijnymi w postaci anioła, krzyża, Jezusa czy też Jana Pawła II. Pozostałe ściany są wypełnione witrażami. Przeważają kolory starego złota, brązu, srebra, mosiądzu.

 

Znicze ceramiczne dostępne w naszej ofercie to produkty wykonane z gliny wypalanej w piecu. Inaczej nazywane są gliniakami. Są dostępne w różnych kształtach, przeważnie odkryte. Najbardziej popularną formą owych zniczy jest tak zwana kapliczka, w której znajduje się wkład parafinowy, olejowy, woskowy albo elektryczny. 

Proponowane przez nas produkty w formie kapliczki, posiadają ceramiczną przykrywkę, dzięki czemu znajdujący się w środku wkład nie gaśnie. Są to znicze odporne na warunki atmosferyczne takie jak wiatr, śnieg czy deszcz. Ich fronty zdobi płaskorzeźby z motywami religijnymi w postaci anioła, krzyża, Jezusa czy też Jana Pawła II. Oferowane przez nas znicze zapalane są na grobach w celu upamiętnienia osób zmarłych oraz w miejscach czczących pamięć istotnych wydarzeń historycznych.

 

W życiu każdego człowieka niestety przychodzi taki smutny moment, kiedy musi pożegnać kogoś bliskiego z rodziny bądź grona przyjaciół. Śmierć jest nieodłącznym elementem życia i każdy ma z nią styczność. Po stracie bliskiego pozostaje pustka, ale i chęć upamiętnienia tej osoby. Po to właśnie chodzimy na cmentarz, składamy na grobach kwiaty i zapalamy znicze. To płonące światełko znicza to symbol naszej pamięci, oddania czci zmarłemu. To taki znak, że nie zapominamy i tęsknimy.

 

Zakup oferowanych przez nas zniczy ceramicznych, będzie doskonałym dowodem oddania hołdu zmarłemu. Zapalona owa świeca ma symbolizować światło, jakie przynosimy na groby, by przyświecało zmarłym. Jest wyrazem naszej bliskości i troski o nich. Nasze produkty, oprócz funkcji sentymentalnej pełnią również funkcję ozdobną. Są one wyjątkowo piękne, są strojne jak i bardzo skromne. Każdy znajdzie wśród nich takie, które przypadną mu do gustu. Nasze znicze doskonale sprawdzą się podczas Święta Zmarłych, które wypada 1 listopada, czy w dzień zaduszny, dnia następnego. Wiele osób fascynuje atmosfera cmentarzy, zwłaszcza podczas świąt Wszystkich Świętych. Widok cmentarza z tysiącami płonących zniczy, półmrok temu towarzyszący wypływa na nasz nastrój i wyobraźnię. Wtedy właśnie w wyjątkowy sposób wspominamy naszych zmarłych bliskich. Pięknie będą zdobiły groby w święta Wielkanocne i Bożonarodzeniowe. Wiele osób zapal je także w dniu imienin czy urodzin zmarłego, jak również tak bez okazji – bo pamięta.

 

Proponowane przez naszą hurtownię znicze ceramiczne doskonale pełnią swoją funkcję także podczas uroczystości wszelkiej maści, wtedy zapala się je by oddać hołd pod różnego rodzaju pomnikami, miejscami czci i kultu. Warto pamiętać tez o tym, że symboliczny zapalony znicz pozwala nam oswoić się ze śmiercią naszych bliskich. Są one pewnego rodzaju pocieszeniem, okazją podzielnia się smutkiem z innymi. Oferowane przez na znicze ceramiczne, pomogą nam w trakcie żałoby pogodzić się ze stratą, jednocześnie dając poczucie spełnienia obowiązku oddania zmarłej osobie czci i szacunku. Proponowane przez nas znicze są produktami najwyższej jakości, spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. 

 

 

 

Poznań +48 512 285 054 ul.Droga Dębińska 12 Zobacz więcej
Gdańsk +48 606 404 596 ul. Rzęsna 3 Zobacz więcej
ŻYRARDÓW +48 516 787 978 ul.Chroboty 13A Zobacz więcej
ZNICZE-BIS.PL © 2013 | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Znicze BIS E-GRUPA E-mail: biuro.bis@wp.pl